таг: дискретен херој

Капитенот на Ајнтрахт излечи рак и се врати на терен

Еден од подобрите играчи во германската Бундеслига Марко Рус е јунак на сезоната. Повеќе

Место во историјата за дискретниот херој Герет Бери

На 35 години Герет Бери го одигра 610-от меч во Премиер лигата и го надмина Френк Лампард по бројот на настапи во англиското првенство. Следен предизвик му е Рајан Гигс со 632 настапи на вечната листа. Повеќе