таг: бурсаспор

Пушам од 5-то одделение по утакмици кога одам

Ај што неговиот Бурсаспор го победи елитниот Фенербахче со 2-1, туку што он стана главна ѕвезда во цела Турција. Само не знаеме дома дали било сè во ред кога се вратил. Повеќе

Страшен гол и во Турција

Имаше Бурсаспор водство од 0-1 кај Ескишехирспор а победата им ја потврди 33-годишниот лев романски бек Јасмин Латовлевичи во 90+1’ минута со страобален волеј од прва. Повеќе

Стадионот на Бурса е во облик на крокодил

Турскиот прволигаш Бурсаспор носи прекар „Зелени Крокодили“. Кога дојде време да градат нов стадион се решија за облик на гигантски крокодил. Повеќе