таг: бургер

10 милиони благодарам од Гордон Рамзи

Човекот пред некое време од Јутјуб доби плакета за 10-милионитиот претплатник на неговиот Јутјуб канал. Сите ние за благодарам добивме рецепт за спектакуларен бургер од Рамзи. Повеќе

Аматер, почетник и про готвач прават бургер
Мати Матесон го апдејтува рецептот за бургер, и стварно го унапреди
Бургер "Блек Ангус"

Ако си во потрага по добар бургер, направи си сам! Повеќе

Крофна Бургер

Преживувам тежок ПМС! Повеќе