таг: брада

Најјаката брада во фудбалска Европа на 39 години ќе игра во Серија Б

Давиде Москардели е култна личност во Италија. Нема место на Апенините каде не го сметаат за еден од најдобрите италијански дриблери. Сезонава пак ќе го гледаме во дресот на Пиза со која се пласираше во Серија Б. Повеќе

Берберот на Меси и приказната за брадата

За разлика од Миле Јединак, Џејмс Харден или Рурик Гисласон, најдобриот фудбалер на сите времиња според многумина, одвреме-навреме ја бричи брадата па пак ја пушта. Првиот пат ја пуштил поради суеверие и што другарите го убедувале да не се бричи. Повеќе

Фудбалер на Бордо пропуштил месец дена поради компликации со пресадување брада

Некој пресадува коса, некој прави разни естетски интервенции, а еден познат фудбалер во Франција решил да пресадува брада на места каде што не му растела. И се зезнал. Повеќе

Фактор брада
Данок на брада

Комплетно збунет од "психологијата зад трендот" бербер од Британија започна постапка за воведување данок на секој што носи брада. Повеќе