таг: боро чурлевски

Знаете ли битолчани како ја викаат ракометната сала?

Како второпласиран во домашното првенство, Еурофарм Работник за следната сезона обезбеди учество во СЕХА лигата. Но тука има еден проблем. Им се отвори многу работа за да ја оправат салата. Повеќе