таг: балисти

Министерство за култура им дава пари, а тие плукаат по Македонија

Неколку дена откако се појави веста дека министерството за култура на Македонија спонзорирало видео спот за промоција на навивачката група на Шкендија, навивачите на овој тетовски клуб дале интервју за еден италијански портал во кое отворено зборуваат против Македонија. Повеќе

Балистите не можеа да скандираат „УЧК, УЧК“. Штета.

Навивачите на Шкендија се пожалија дека не ги пуштиле на мечот Македонија - Албанија иако прописно набавиле карти за натпреварот. Две работи: Повеќе

Тепачката меѓу Шверцери и Балисти во Чаир

Поради реновирање на стадионот во Тетово, Шкендија своите домашни натпревари ги игра во скопската населба Чаир, домот на прволигашот Шкупи. Навивачите на овие два клуба неколку години имаа пријателски односи, но вчера на мечот Шкендија - Силекс дошло до тепачка меѓу Балистите и Шверцерите. Повеќе

Тепачка на Стража меѓу Балисти и Варвари

На превојот Стража попладнево жестоко се судриле навивачите на црногорскиот Будуќност и тетовска Шкендија, а крајниот епилог е десет повредени меѓу кои двајца посериозно. На Варвари удрија и Комити во Трговскиот центар во Скопје. Повеќе