таг: аустралија опен

Кој е Миша Зверев, тенисерот кој го елиминираше Мареј
Австралија Опен

Поминал тешко време со повредите кои го исфрлиле надвор од првите 1.000 тенисери на светот, но решил со напорна работа да се врати и тоа му се исплатеше на годинешниот Австралија Опен каде се прослави против тенискиот рекет број 1. Повеќе

Подарок до навивачите, Федерер ќе игра уште

Швајцарскиот ас од Базел ја затвори 14-та сезона по ред во Топ10 листата и веќе на средината од јануари е спремен да тргне одново од Мелбурн. „Австралија Опен е голем објектив за мене. После тоа ме чека долга и тешка година". Повеќе