таг: атп 250

Кој е 19-годишниот Грк кој го дрма светскиот тенис?

Стефанос Циципас е новата тениска надеж која во рок од само неколку дена на колена спружи тројца играчи од светската Топ10 листа и вечерва ќе се бори за пласман во големото финале во Торонто. Повеќе

Ти само фрлај рекети, ние ќе чекаме

Шпанецот Пабло Карењо Буста изгуби 7-6; 1-6; 7-6 од сонародникот Гарсија Лопез во второто коло на турнирот во Буенос Аирес кој е во категорија АТП 250 и го фрли рекетот во публика. За среќа не повреди никој, рекетот само како лоб удар падна бавно во рацете на еден среќен навивач. Повеќе