таг: арсенал саранди

Куче го прекина мечот Сан Лоренцо - Арсенал Саранди

Маркос Сенеси го постигна единствениот гол во триумфот на Сан Лоренцо над Саранди со 1-0, но славата му ја зема едно мало интересно куче кое после мечот даваше интервју. Повеќе

Судијата кој се послужи со видео е казнет од ФИФА

Аргентинскиот судија Херман Делфино ќе биде запаметен во историјата како првиот арбитар којшто сменил одлука откако ја видел телевизиската снимка од спорниот момент. Повеќе

Казна за судијата кој се послужи со видео технологија

Герман Делфино кој важи за еден од најдобрите арбитри во Јужна Америка викендов се обиде да исправи судиска грешка со помош на новата технологија, но на крајот излезе дека со тоа направил друга грешка. Повеќе

Карамбол, гол и тепачка во Аргентина

Ланус го победи Арсенал Саранди 3:2, со голови постигнати во 96-та и 100-та минута. По ова следуваше хаос. Повеќе