таг: ацо стојков

Ал Џезеира на гости кај инспиративниот ФК Осогово

Славната кочанска фудбалска приказна која од третолигашка, оваа сезона ја има еден ранг погоре, се разви најмногу со помош на нивниот модерен начин на работа на социјалните мрежи, особено на Твитер. Да го ѕирнеме нивниот амбиент од лице место. Повеќе

Сениорите им се поклонија на младинците

Хероите на Боби Милевски добија честитки и од дел од македонските А репрезентативци и нивниот селектор, а капитенот им честиташе капитенски во голем стил. Би менувал сè што освоил во кариерата за едно учество со Македонија на Европско првенство. Повеќе

Ѓуровски: Штета што Најдоски не може да игра

И покрај инцидентот на денешниот тренинг и отстранувањето на двајца репрезентативци од националниот тим, Бошко Ѓуровски е расположен пред тешкиот квалификациски натпревар против Словачка. Повеќе