таг: жонглер

Чекај чекај, ај од почеток

Сè е ова нормално додека жонглира, а понатаму влезе во некој сосема друг левел на уличен фристајл кој не сме знаеле и дека е можно да се изведе. Повеќе

Жонглер на денот на кој му треба помош

Детево е од Тајланд и жонглира на улица со тоалетна хартија за да собере пари за школување. Еден искоментирал дека е подобар од Ешли Јанг, вториот му вели: дојди во Бешикташ, а трет тврди дека има подобра контрола од Лукаку, Игуаин и Мората.  Повеќе

Топката е поголема од него, ама ја владее

Што се вика уште моча во гаќи, ама со топка е бетер од возрасен. Како не го здоболи нога од жонглирање вака бос, нас видот ни се умори, а броењето ни се измеша од што го прави ова брзо. За малце не стаса до 100-ка, околу 90 треба да се. Ваљда. Повеќе

Дете ти со топка да не се роди

Има таленти и таленти, ама вака на 8 години ретко кој може, особено рабона потегот па жбрц во канта. Повеќе

Дете а да ти извадиме македонски пасош?

Ти само жонглирај, тренирај и кажи ни дека сакаш да играш за македонска репрезентација на позиција по твој избор, а ние ќе бараме македонски корени кај баба ти. Повеќе

Браво бе бабе нè изнасмеа

Бараш од сабајле некоја зезалица за да ставиш на сајт, по можност да е смешна и ти улетува некој рандом клип со жонглирање од кој ти се разубавува денот. Повеќе

Постои ли понапредно ниво во жонглирање од ова?
Прав фудбалер жонглира со портокал, чорапи и тоалет

Кога го гледаш како го прави тоа лесно, ти иде да помислиш дека Нејмар може да жонглира и со тенџере. Повеќе

Роналдињо може и со заврзани очи

Бразилскиот велемајстор од коло во коло правеше мали деца од противничките фудбалери, а во меѓувреме забавата ја продолжи на тренинзите. Повеќе