таг: жереми менез

Ако се засекиравте за Жереми Менез

Поранешниот француски репрезентативец држеше добра линија на клубови како Монако, Рома, ПСЖ, Милан, Бордо. Сега игра за францускиот второлигаш Париз, што значи не останал на таа линија. Повеќе

Пипо Инзаги 22 пати ги мешал картите

Тренерот на Милан сезонава ја даде капитенската лента на дури седум различни фудбалери. Инзаги повеќе од 20 пати се обиде да ја сложи сложувалката во екипата, но црвено-црните никако да ги исполнат очекувања на навивачите. Нема Европа и следната година? Повеќе

Милан vs Ауди Р8

Адил Рами, Жереми Менез, Кеисуке Хонда и Рикардо Монтоливо снимаа реклама за јапонската компанија „Toyo Tires“ и се тркаа со спортскиот модел Ауди Р8 кој прв ќе даде гол преку цело Милано. Во меѓувреме, во помалку режираниот свет, Милан успешно го задржува 7-то место на табелата. Повеќе

Штиклата на ФеноМенез

Во дуелот Парма - Милан кој донесе дури 9 гола и 2 исклучувања, Французинот Жереми Менез го направи потегот на викендот. На „Енио Тардини“ во дресот на Парма заигра и нашиот репрезентативец, Стефан Ристовски. Повеќе