таг: ждрепк за ле

Тргна возот за Баку: Во Лига Европа паднаа Лацио - Севиља, Интер во Виена

Откако беше извлечена ждрепката за елитната Лига на шампиони, попладнево во Нион ги дознавме и паровите од 1/16 финалето на Лига Европа. Од нашите интернационалци, Стефан Ристовски ќе игра во пиринејскиот дуел со Виљареал, Елиф Елмас против Зенит, а Аријан Адеми против чешки претставник. Повеќе

Шкендија ако победи, ќе игра против Млада Болеслав во 3. коло за ЛЕ
Ждрепка за 3. коло квалификации за Лига Европа

Се чини дека по успешниот пат на Работнички лани, сега Шкендија оди успешно во Лигата на Европа. Во случај да го минат Нефчи Баку од Азербејџан, фудбалерите на македонскиот вицешампион во следната рунда ќе играат против чешкиот претставник Млада Болеслав. Повеќе