таг: удар

Девојче, не си ти за дубл, батали

Во нецела недела, Летонката Јелена Остапенко (22) направи 3 глупости при сервис. Прво во женски дубл намерно ѝ сервираше директно во тело на Ализ Корне, а во меѓувреме во мешани двојки, два пати му ја скрши главата на партнерот Роберт Линдштед од Шведска со удари над 120 км/час. Повеќе

22 години од Кунг-фу ударот на Кантона

На денешен ден пред 22 години еден од најдобрите француски фудбалери во историјата, доби црвен картон и откако беше испровоциран од навивачот на Кристал Палас Метју Симонс, реши да го удри со силен Кунг-фу удар. Јунајтед го суспендираше 28-годишниот Кантона до крајот на сезоната и го казни со 20.000 фунти. Повеќе