таг: томас хицлшпергер

Најлудиот гол кој донел титула во Бундеслигата

На денешен ден пред точно 10 години Штутгарт со 2 бода пред Шалке стана шампион во Германија. Во последното коло ја победија Арминија Билефелд со 2:1. Едниот гол го постигна Кедира, а другиот Томас Хицлшпергер. Ако некогаш треба да се одбере кој е најдоброто ремек дело вредно шампионска титула, ова е тоа, нема друго. Повеќе

Како денес изгледа Томас Хицлшпергер

Од раното детство до фудбалското усовршување, Томас се школувал во академијата на Баерн. Со 15 години бил лидер на јуниорските и младинските репрезентации на Германија, но потоа не му цветаа ружи кај Баварците. Повеќе