таг: тигре

Е ова ти се вика атмосфера во финале на ЛШ

Тигрес и Монтереи и двете од Мексико, синоќа се сретнаа во финалето на Лигата на шампиони во КОНКАКАФ каде се натпреваруваат екипи од Средна, Северна Америка и Карибите. Монтереј во првата пресметка славеше 1:0. Но резултатот нас не нè интересира, рокнете звучките да видите што е фудбалски спектакл. Ова го нема во Европа. Повеќе

Неславен крај на Копа Судамерикана

Финалето на второто по ранг клупско натпреварување во Јужна Америка траеше само едно полувреме откако на полувремето од натпреварот помеѓу Сао Паоло и Тигре била нападната аргентинската екипа и тие не излегоа на теренот по паузата. Видео