таг: тандем

Најголемиот малер на Вимблдон

Иако остана во сенка на историскиот дуел Ѓоковиќ-Федерер, финалето на Вимблдон во двојки во машка категорија беше многу интересно за гледање. Одново, како пред 9 години, најголем баксуз на турнирот беше Французинот Никола Мау. Повеќе

Каков тандем беа Шевченко и Кака

Милан во ерата пред и после Марко Ван Бастен немал напаѓачко дуо како Украинецот и Бразилецот. Едниот му местеше, а другиот со лева, со десна, со глава, од прва, ги решеташе противничките голмани. Просто неверојатно колку беа добри. На денешните дрвца што играат за славниот Милан треба да им се пушта видеово. Повеќе