таг: тампа беј

Коментаторов да слави втор роденден

Пјер Мекгваер е американско-канадски коментатор на хокеј. Важи за стручен аналитичар кој на мечот меѓу Колумбус Блу Џекетс и Тамба Беј ќе изгубеше глава од силината на пакот. Повеќе

Ако се прашувавте каде пропадна Џо Кол

Некогашниот најголем талент на европскиот фудбал, Џо Кол во англиската Премиер лига за последен пат го видовме на 2. мај 2015 година кога потпиша со Астон Вила. Набрзо Вила го прати во трета дивизија каде до мај годинава играше за Ковентри. Во моментов игра за американскиот второлигаш Тампа Беј во лига со 9 клубови од САД, 2 од Канада и 1 од Порто Рико. Повеќе