таг: светско првенство за жени

Јапонката што ја издрибла пола Северна Кореја

Видеово е старо од 2010-та, ама епско за азискиот фудбал и младинските мундијали. Ја имаме Куми Јокохама од Јапонија на која се обидува да и ја земе пола селекција на Северна Кореја. Се работи за светско првенство за фудбалерки до 17 години. Ги изора како нива. Повеќе

Не е готово додека не е навистина готово

Светското ракометно првенство за жени донесе неколку необични ситуации кои ја привлекоа јавноста со поголемо внимание да го следи континенталниот шампионат. Повеќе