таг: судиско продолжение

Како стариот лисец Фергусон знаел да направи притисок кога покажувал на часовникот

Толку беше неверојатен стратег што анегдотите од неговата богата и славна тренерска кариера никогаш нема да имаат крај. Поради него на противниците им се треселе нозе на „Олд Трафорд“ кога судијата ќе покажел колку дава продолжение. Повеќе

Гатузо ќе го тепаше помошникот поради невнимание

Милан на мускули, едвај го победи Киево со 3:2 и се приближи до зоната која води во Лигата на шампионите. Мечот беше толку неизвесен во финишот што Гатузо не видел колку судијата продолжил, а за малерот да биде поголем, не видел ни тим-менаџерот Андреа Ромео задолжен за комуникации со четвртиот судија. Повеќе

БАТЕ Борисов освои титула во 95-та минута

На неверојатен начин, фудбалерите на белорускиот шампион БАТЕ Борисов кој игра во Лига Европа, ја одбранија титулата со гол за 3:3 во 95-та минута од судиското продолжение. 14-та титула по ред за тимот од Борисов. Повеќе