таг: сергеј трифуновиќ

Лудиот Сергеј Трифуновиќ пееше химна на Ливерпул на „Олд Трафод“

За време на мечот Манчестер Јунајтед - Партизан, познатиот српски актер Сергеј Трифуновиќ покажа дека освен за црно-белите, има симпатии и за Ливерпул, смртниот ривал на Јунајтед. Повеќе

Сергеј Трифуновиќ: Одмазда на просекот
забрането интервју

Ова што ќе го прочитате е моето прво забрането интервју во животот. Дадено е за потребите на дневниот весник Блиц. Со спомнатото средство за информирање сум во судски спор, тоест ги тужам за извесна бљувотина објавена пред половина година. Каква, ќе видите во текстот.... Повеќе