таг: романски судија

Трогателна сцена со судијата на мечот Германија - Холандија

Во последното коло од групата 1 во Лигата А од Лига на нации, Германија и Холандија одиграа фантастичен натпревар во кој гостите во последните секунди од мечот дадоа гол и се пласираа во плејофот од ова натпреварување. Повеќе