таг: ралф шумахер

Во Канада на патеката за Формула 1 редовно страдаат животинчиња

Дабари, мрмоти и верверички се животинчињата кои редовно се појавуваат на легендарната патека за Гран При во Монтреал. Пилотите возат толку брзо што само во ретки случаи и со чиста среќа успеваат да избегнат немили настани со животните. Повеќе

Шумахер повреди четворица механичари

Ралф Шумахер, поранешниот Формула 1 возач и брат на Михаел Шумахер, повреди четворица механичари за време на трка во Холандија. Видео