таг: полска фудбалска лига

Луд стопер во Полска, ја носеше над 50 метри и даде еврогол

По теркот на историските халфови, Полјакот Михал Бојдис од второлигашот Јастржебје реши да изнесе една топка од негова позиција, дури таму до противничкиот гол. А кога реши да распали, толку беше од голманот на Подбескиѕе. Повеќе

Чесен пораз во Варшава, Македонија без изненадување се враќа од Полска

Седумдесет и четири минути Македонија се носеше со силната Полска, но на крајот не издржа. Франковски и Милик го совладаа Столе Димитриевски. Австрија и Полска на прагот од Европско, а нашите фудбалери оставија одличен впечаток пред баражот од ЛН во март 2020. Повеќе

Надвор од контекст

Полски фудбал, разонода, семки, кикирики. И рогање фудбал од еден на друг крај. Повеќе

Компилација цикрузи во полската фудбалска лига

Имаат полни стадиони, средени терени, жестоки навивачи и сосема добри клубови кои играат еврокупови секоја година. Ама доблесни се да направат и собир на најголемите киксови во првата лига. Повеќе