таг: питерборо

Што ако сум играл во Премиер лига, јас ќе чистам снег

Јунакот на неделата во англискиот фудбал е Стивен Тејлор. Тој има 13 годишен стаж со Њукасл во Премиер лигата, но е дечко без комплекси. Спаси натпревар во трета лига со лопата. Повеќе

Што се случува кога тимот има исти дресови како редарот

Фудбалерот од средниот ред на Питерборо, Мајкл Боствик стана можеби најголемата жртва на модерниот тренд на дречливи гостински дресови. Боствик не знаеше дали да го пцуе редарот или бојата на дресот на мечот против Нортемптон. Повеќе

Северноирскиот Варди кој работел како поштар ќе игра на ЕП

Пред четири години Конор Вошингтон разнесувал пошта во рани зори, а сега ќе биде еден од главните играчи на Северна Ирска на Европското првенство. Повеќе

Анксиозноста ја победив на Олд Трафорд пред 75.000 луѓе
Приказна за фудбалскиот пат на Серхио Торес

Од истоварање цигли во родниот крај, преку дождливите лондонски улици и живот со непознати Камерунци до деби на театарот на соништата во Манчестер. Повеќе