таг: нефчи

Што прави и каде е Игор Митрески?

Некогашниот македонски репрезентативец којшто се прослави со игрите за Спартак Москва во Лигата на шампионите денес е фудбалски фриленсер, слободен работник кој на Спартак Москва за во Лигата на шампионите ѝ нуди талентиран фудбалер од Вардар. Повеќе

Шкендија ако победи, ќе игра против Млада Болеслав во 3. коло за ЛЕ
Ждрепка за 3. коло квалификации за Лига Европа

Се чини дека по успешниот пат на Работнички лани, сега Шкендија оди успешно во Лигата на Европа. Во случај да го минат Нефчи Баку од Азербејџан, фудбалерите на македонскиот вицешампион во следната рунда ќе играат против чешкиот претставник Млада Болеслав. Повеќе

Голмански дилетант

Финалето на Купот на Азербејџан го доби Нефчи од Баку, откако со 5:3 на пенали го совлада ривалот Хезер. Голманот на Нефчи, Саша Стаменковиќ се однесуваше како да брани пред зграда во маало. И пази чудо им одбрани два пенали. Повеќе