таг: нба 2019

Син му на Сабонис сам ги тепаше Леброн и Лејкерс

Предводени од дуото Дејвис - Џејмс, Лејкерси сезонава целаат висок дострел. И имаат легитимно право на тоа зошто на 28 меча имаат само 4 порази досега сезонава. Синоќа изгубија од Индијана Пејсерс, поточно од Домантас Сабонис кој сам ги тепаше со 26 поени, 10 скока и 2 клучни слободни фрлања во финишот. Повеќе

Кошаркар на Лејкерс глумеше повреда за лесно да постигне кош

Во предсезонската пријателска меѓу Лејкерс и Голден Стејт Вориорс во „Стејплс Центар“, Џавал МекГи направи неспортски потег, кој барем за сега не е забранет во кошарката и во иднина други би можеле да го искористат. Повеќе

Врвната имитација на Шекил О’Нил од Фараоа на доделување награди

Синоќа во НБА се доделија главните признанија на сезоната, а целата манифестација ја водеа Чарлс Баркли, Шекил О’Нил како и сјајниот комичар Џеј Фараоа кој импресивно го изимитира Шек а цела сала вриштеше од смеа. Повеќе