таг: марин чилиќ

Најдобрите потези на Федерер на Вимблдон 2017

За многумина најголемиот на сите времиња, Роџер Федерер на убедлив начин го победи Марин Чилиќ во финалето на престижниот Вимблдон каде стигна после неколку маестрални потези. Уживајте. Повеќе

Никој како него - Федерер го прослави својот осми трофеј на Вимблдон

Роџер Федерер со право го носи епитетот Кралот на Вимблдон затоа што попладнево по осми пат во кариерата славеше на лондонскиот Гренд Слем, против Марин Чилиќ 3:0 во сетови 6:3, 6:1, 6:4. Повеќе

Хрватот кој стои меѓу маестро Федерер и пехарот на Вимблдон

Одличниот хрватски тенисер Марин Чилиќ ќе се обиде да го спречи Роџер Федерер да стигне до рекордната осма титула на Вимблдон и воедно да го освои својот втор Гренд Слем во кариерата. За неговата кариера најголеми заслуги има легендарниот Иванишевиќ. Повеќе

Марадона ќе ја бодри Аргентина во финалето против Хрватска
Дејвис Куп

Еден од најомилените спортисти во Аргентина, Хуан Мартин дел Потро важи за голем патриот од кого неговите сонародници очекуваат да им ја донесе долго очекуваната титула во финалето на Дејвис Купот. Од другата страна ги чекаат Марин Чилиќ и преполната Арена во Загреб. Повеќе