таг: махер на колото

Типувач од Велес се офајди за 4.000 евра!

Со предвидување на 3 гостински победи и голови во мечевите меѓу Џенова-Парма, Реус Депортиу-Гранада и Академика-Есторил во неделата, типувач од Велес си обезбеди 247 пати поголема добивка од влогот т.е. со 1 000 денари заработи над 4 000 евра. Повеќе

Махер на колото од Охрид кој здрви 2,3 милиони денари

Тикетот ни стигна викендов, ама не е одигран викендов, туку во средата кога имаше Лига на шампиони. Секоја чест за храбрата уплата која затоа пак му донесе доста сочна исплата. Повеќе

Махер на колото за 3.500 евра
Твит (тикет) на денот

Нервирајте се вие денеска и гњавете ги другарчињата како вчера ве заебала само Барса, само не заборавајте дека и тие некогаш може да изгубат, само прашање е кога. На овој на пример изгледа како Леганес да му бил сигурен кец. Повеќе

Експерт од Гостивар лапна милионче во Спорт Лајф!

Во Гостивар е исплатена првата највисока сума на еден тикет од Спорт Лајф. Нико Шулц со гол во 85-тата ја заврши работата на крај. Повеќе

Махери на колото кои верувале во Франција
На Крушевчанецов ептен му лежи Белгија

Ај дека немаш г`з да ставиш 200 евра на Белгија полувреме/крај? Ај дека имам. Ај дека немаш г`з пак да ставиш 200 евра на Белгија полувреме/крај? Ај дека имам. Тоа е, не за џабе рекле дека за сè треба да имаш к`смет во животот. Па така и за спортска. Белгија до 69-та минута губеше 0:2 од Јапонија. Повеќе

Чекај како тоа на 7+ ставил 3.000 денари?
Махер (коцкар) на колото

Да чекаш 2 гола во прво и 2 во второ е лотарија и ништо друго. Впрочем само два меча завршија до сега така од вкупно 14 на Мундијалот. Да ставиш 100че, 200, па и 500 ок, ама 5 бона на ваков многу тежок тип за гаѓање? Браво за тебе друже, со здравје да си го трошиш 100чето. Повеќе