таг: махер на колото

Го имаме твитот на годината на тема кладилница

Во чест на раѓањето на Блаже Конески, Твитерџијата на Спорт Лајф се отвори ко Германија против Бразил на Светското 2014. Маестрално срочено, нема што. Повеќе

Двајца доста фини махеришта на колото
Махериште на колото за 255.000 со Елмас прв стрелец

Ја фаќа Словачка – Велс нерешено и Казахстан – Кипар ГГ3+ од кои секој би избегал во билтен. Но вистинската мајсторија лежи во тоа што го намирисал првиот стрелец на Македонија – Словенија, за потоа да го посака и среќа со пеналот во 94-та минута за добивка од преку 4.000 евра. Мераци. Повеќе

Одбојкарски махер на колото

Додека синоќа сте се нервирале што Борусија - Барса заврши компир, Челси дома ја оплеска и Ливерпул не ја даде ГГ3+, го имаме обложувачот на денот. Можеби не му е многу полн џебот, колку срцето и ќеифот. Повеќе

Махер на колото кој им влезе дрско со 3+ второ

Колку треба да си оптимист дека фудбалски земји како Албанија, Молдавија, Луксембург и Црна Гора може да ти ги даде 3+ второ. Абе понекогаш е тешко 3+ цела да погоди човек, а не па само во второ и тоа на квалификациски. Плус противнициве не им се велесили. Браво Дуле, комарџија добро познат на редакцијата. Повеќе

За малце махер, бидна малер па махер

Имаме писмо на читателот Мирослав кој ден после корекцијата на Евровизија со гласовите од Белорусија сфаќа дека се офајдил. Правдата е задоволена и за Тамара и за Мирослав. Повеќе

Махериште на колото во ЛШ за 52.650 евра

Македонец од Австрија ни праќа ваков тикет: Ливерпул – Барселона точен резултат 4:0 и Ајакс – Тотенхем кец у два. Влог 10 евра – добивка 17.550 евра со тоа што три пати го уплатил тикетот. Океј? Повеќе

Махериште на колото кој треба да си го урами тикетот
Махер на колото кој ја фати цела ЛШ и ЛЕ