таг: ла галакси

Ибрахимовиќ си слуша музика за душа во соблекувална

Не му е првпат да си пушта музика од овие простори. Тоа го правеше и како играч на Барселона, и во Интер и во Милан, а и сега во Лос Анџелес Галакси. Си тера ќејф, кој смее да му каже смени. Повеќе

Нов блесав гол со ножички на Ибрахимовиќ

Неговиот ЛА Галакси изгуби дома 1-2 од Њу Ингланд, но голот кој во 84’ минута го даде Златан за домашните ќе биде прогласен за најубав во Америка а и пошироко. Повеќе

Ибра не ти пропушта добар центаршут

Со два гола, еден со глава и еден од пенал, Ибрахимовиќ беше творец на триумфот на ЛА Галакси над Филаделфија од 2:0. Сега после 4 меча Ибра има 6 гола. Повеќе

Нова сезона - нов гол на Ибрахимовиќ за победа на ЛА Галакси

На отворањето на 24. сезона во американската МЛС, ЛА Галакси со 2-1 го совлада Чикаго. Резултатот беше 1-1 додека на сцена не стапи најголемиот во 80' минута. Повеќе

Que sera, sera - Стиви Џи ѝ кажа крај на кариерата

Фудбалот останува без една од најголемите легенди во историјата. Големиот капитен Стивен Џерард денес ја затвори книгата од неговата фудбалска кариера. Повеќе

На промоција се појави како од Војна на ѕвездите

Омар Гонзалес (27) синоќа го комплетираше трансферот од Лос Анџелес Галакси во мексиканската Пачука, а на промоцијата се појави облечен како Дарт Вејдер од филмскиот хит Војна на Ѕвездите. Чисто да ја разбие монотонијата на: Уште како мал сонував да го облечам овој дрес. Повеќе

Најдоброто од Ливерпул - Стиви Џи

Дали ќе игра во ЛА Галакси или тимот од САД ќе го позајми некаде во Европа уште не е познато. Единствено е јасно дека на навивачите на Ливерпул ќе им фали осумката со капитенската трака како истрчува на Енфилд. Еве и зошто. Повеќе

Стиви Џи од прва во агол

Откако објави дека на лето го напушта Ливерпул и преоѓа во ЛА Галакси, Стивен Џерард ги смрзна сите навивачи на Енфилд. Голов на тренинг можеби малку ќе ги расположи. Повеќе

Колку заработуваат фудбалерите во САД

Бразилецот Кака заработува 7 милиони долари годишно, а неговата плата му ја исплаќа Орландо Сити кој го позајми во Сао Пауло до март следната година. Повеќе