таг: кутињо

Кутињо те измести од место детево, а?

Хуан Фоит е уште неиспечено 21 годишно бекче со 12 настапи во Премиер лигата за Тотенхем и 5 за Аргентина. Ама пред себе имаше инспирација наречена Кутињо кој го направи мајмун. Повеќе

Бомбастичен гол на Кутињо против Манчестер

Барселона си поигра со Манчестер Јунајтед во реваншот од 1/4 финалето на Лига на шампиони, а Меси и Кутињо правеа чуда. Бразилецот даде гол за најавни шпици. Повеќе

Вечер на страшни голови

Синоќа ширум Европа се играа толку натпревари што човек не знаеше што попрво да гледа. Каде и да свртиш со далечинското паѓа убав гол. Ние ги одбравме најдобрите неколку: Повеќе

Убавина од гол на Кутињо

Бразилската ѕвезда која пред месец и пол направи трансфер од Ливерпул во Барселона за преку 100 милиони евра, го постигна дебитантскиот гол во Ла Лига. Поубав и поатрактивен не можеше да посака. Индивидуална мајсторија. Повеќе

Здраво Луис, намести ми дебитантски гол

На 17 февруари 2013-та година пред скоро точно 5 години, Луис Суарез му намести дебитантски гол на Кутињо за Ливерпул. Вчера Уругваецот пак му асистираше на Бразилецот, овој пат на Местаља во друг дрес. Кутињо само што влезе во игра даде гол. Повеќе

Каков бил Кутињо на мал фудбал како дете

Барселона за него одвои 142 милиони фунти и тој трансфер стана еден од најголемите во историјата. А каков бил Кутињо на 13 години во 2005-та кога ги дриблал врсниците на мал фудбал? Повеќе

Што мрдаше под ќебето на Кутињо?

Во Софија вечерва беше ѕивра, а по оваа снимка Бразилецот од Ливерпул веројатно ќе треба да објаснува како се загревал на клупа. Повеќе