таг: корнери

Добро искористени корнери, нема што

Колку треба да си очаен за да изгубиш од БАТЕ Борисов, а се викаш Арсенал најдобар показател се овие два корнери кој од кој полош. Прво Џака лошо нафрли, а потоа Колашинац бетер. Па набаци во шеснаесетник бе, кај ја даваш таму? Очај. Повеќе

Играа многу убав фудбал, а испаднаа први

Првата шанса за евентуален пласман во осминафинале Мароканците ја пропуштија против Иран кога си дадоа несреќен автогол во 95’ минута а вчера изгубија од Португалија иако играа подобро. Повеќе