таг: компјутерски ефекти

„Воскреснатиот“ Џејмс Дин ги налути актерите

Славниот холивудски актер не е жив веќе 64 години. Но (како што пренесовме тука) ова не било пречка тој да добие улога во нов филм за Виетнамската војна. Веста предизвика лавина критики. Повеќе

Дел од чудесиите од ефекти во Авенџерси тројката
Како беше набилдан Црниот пантер
Не ни приметуваш колку многу компјутерски ефекти има во филмовите
Компјутерските ефекти на „Blade Runner 2049“
Филмови на голо
Специјалните ефекти од Чувари на Галаксијата 2

Дрво човече, ракун што зборува, вонземјани од сите видови кошмари, неколку вонземски цивилизаци, неколку посебни светови и многу, многу, ама многу летачки борби и ќотек. Сето тоа скоцкано на компјутер. Повеќе

Компјутерските ефекти на двојникот на Хју Џекман
Како беше создаден Пол Вокер за "Бесните 7"