таг: груб фаул

Најидитоски фаул на летото

За време на пријателската меѓу Севиља и Ливерпул (2-1) на Интернационалниот Куп во САД, Жорис Њањон кој игра за тимот од Андалузија со сета сила го рогна младиот Јасер Ларучи и доби директен црвен картон. После се извинуваше на сите, ама не му пројде извинувањето. Повеќе

После ваков фаул, само марица да дојде и да го спроведат зад решетки

Без можност за помилување, без можност за намалување на казната затвор и да се остави во самица. Украинска втора фудбалска лига. Играат Прикарпатја и Суми. Повеќе

ФК Кланица против ФК Касапи

Виетнамска фудбалска лига. Играат Хаи Пхонг - СХБ Да Нанг. Мечот завршил 1-1, а чудо е и како воопшто завршил ако се погледне какви погубни стартови имало. Повеќе

Несмасен судија на денот

Натпреварот меѓу Жалгирис и Олимпијакос во рамките на Евролигата донесе една комична ситуација. Судијата успеа да го фаулира тренерот на гостите и тоа го спружи на земја. Повеќе

Судија чист старт беше, на топка одев

Доживотна забрана за играње и 30 дена притвор за овој дивјачки старт кој не влегува во категорија фудбал. Овој изгледа му паѓа некој роднина на Нурмагомедов. Повеќе

25 години од најзаебаниот фаул во англискиот фудбал

Во земјата во која се игра најгрубиот фудбал на светот, имало илјадници криминални прекршоци. Но она што го направил Џејсон Казинс од Викомб над Дејвид Мос од Донкастер е страобално. А што е најлудо, судијата па му дава втор жолт па црвен. Проценил дека е за жолт картон. Соиграчите уште се бунат. Повеќе