таг: гого јовчев

Еден детал од мечот Лихтенштајн - Македонија

Додека фудбалерите се концентрираа и се фокусираа на 3 бода на петочното гостување против Лихтенштајн, еден од членовите на стручниот штаб на македонската репрезентација бараше помош и од оној горниот на помогне. Се работи за поранешниот репрезентативец Гого Јовчев кој е тренер на голманите. Со Господ напред до победа, која на крај и ја остваривме со головите на Барди и Несторовски. Повеќе