таг: глума на годината

Бесрамна глума на Ицо откако Роналдо му го почеша мевот

Кристијано Роналдо го закачна малку Фернандо Ицо со лакт на дуелот Торино - Јуве, а овој легна да се витка на земја, како бубрег да му извадил. Тешка патетика е ова и скроз погрешен пример за младите. Не бидете црепови, кога 20 камери има и ќе се види дека се брукате. Повеќе

Ваков глумец не е виден во 150 години фудбал

Рами Бенсебаини од Алжир дефинитивно заслужува дебела суспензија бидејќи оваа снимка е срамна за сите пари. Му ја зема раката на Заха да се поудира по фаца и потоа падна ко покосен како да го тепале со боксови. Е не сме виделе вакво нешто до сега. Инаку Алжир го доби четвртфиналето против Брегот на Слоновата Коска на пенали. Повеќе

Кој ги учи вака да се бламираат?

Габриел Барбоса познат како Габигол од што се покажа како толку добар отиде на три позајмици за две години по заминување од Интер, кој џабе фрли 30 милиони евра за него. Погледнете какви маки си има човекот, да не сте му во кожа. Инаку игра за Фламенго. Повеќе

Нека свирне крај за да престанам да глумам

Тоа се тие тешки повреди од кои се умира. Аха повреди, лажги со опашки. Повеќе

Лажго на колото

Голман од Виетнам имаше најобична тренинг интервенција, а потоа лежеше на земја мислиш колено изместил. Глумата ја плати најскапо што можеше. Судијата досуди индиректен удар поради држење на топката повеќе од 6 секунди и потоа падна гол за кој голманот манипулатор треба да јаде заушки. Повеќе

Лошо Жорди Алба, многу лошо

Едно од најсрамните, ако не и најсрамно глумење сезона во ЛШ е ова на Жорди Алба. За Барса играш бе цреп, не ти е глупо ова да го правиш? Плус судијата беше на 20 сантиметри до него, а му се сипаа и од публика. Не доби ни жолт картон. Бљак веќе од ова глумиве. Повеќе

Земи повлечи се од фудбал после глумава

Стивен Бергхуис веројатно е најголемиот срам во историјата на Феенорд и холандската репрезентација. Покрај федерацијата, висока казна треба да му стегне и самиот клуб. Само бокс да си удреше сам на себе ќе беше полошо од ова. Повеќе

Не е можно да си до толку пациент

Средношколската американска кошарка не е извор само за идни Џордановци, туку и на оскаровци кои тешко дека ќе просперираат во кариерата со вакви потези. Мислиш некој го гаѓал со снајпер. Дете очај ти е потегов. Повеќе

Пргавоста на Луис Суарез - номинација за Глума на годината

Да играш во екипа покрај Меси, Иниеста и Кутињо, да си расен стрелец и да важиш за одличен центарфор а да го правиш ова е тотално несфатливо. Зошто? Повеќе