таг: геноцид

Кој Американец ќе заврши како Ратко Младиќ?

Воениот лидер на босанските Срби го доби заслуженото за сите несреќи и ужаси кои ги предизвика неговиот начин на војување. Истиот тој начин на војување, во овој момент се спроведува на еден друг крај на светот, активно помогнат од Соединетите Американски Држави. Повеќе

Анкара до Берлин: Ти најде да ми збориш

Вие горевте Евреи во печки а ја обвинувате Турција за геноцид, беше реакцијата на турскиот министер за правда откако долниот дом на Бундестагот одлучи да го прогласи масакрот на Ерменците за геноцид. Повеќе

(Донт) Кил Кисинџер

Хилари Клинтон е почастена што има поддршка од некогашниот државен секретар Хенри Кисинџер. Берни Сандерс  е горд што Кисинџер НЕ му е пријател. Тоа е таа разлика меѓу нив двајца. Повеќе