таг: флорентино пе

Реновираниот „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде бонбона

Флорентино Перез добил одобрение за својот проект за реновирање на „Сантијаго Бернабеу“ кое ќе го чини Реал Мадрид астрономски 525 милиони евра. „ЗА“ гласале 1.017 сосиос (членови), „против“ биле 57 а 23 членови не гласале. Реконструкцијата ќе мине во неколку етапи и ќе трае околу четири години. Повеќе