таг: фан клуб манчестер јунајтед

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

Синоќа додека нивниот омилен клуб Манчестер играше против Андерлехт во Лига Европа, над нигериски навивачи на Јунајтед страдале откако врз нив паднал електричен кабел со висок напон. Повеќе