таг: фајненшл тајмс

Роналдо: „Се бранат геј права, права на црнци, а нас дебелите кој нè брани?“

Со сигурниот опстанок на Ваљадолид во најдобрата шпанска лига, легендарниот Роналдо како претседател на овој клуб, ја оствари целта заедно со управата, играчите, стручниот штаб и навивачите. Повеќе