таг: џекпот

И вие да си дочекате толкава фактура за данок

Пред некој ден во САД се пријави добитникот на џекпотот од 768 милиони долари. Човекот е од Висконсин, има 24 години и сега ќе треба да плати данок. Повеќе

Лапај си 100.000 долари за кош од пола терен

За време на дербито меѓу паднатите гиганти ЛА Лејкерс и Њујорк Никс, еден гледач по име Суни Стронг , во култниот „Стејплс Центар“ лапна 100.000 долари откако погоди шут од половина терен. Повеќе