таг: џампаоло пацини

Џампаоло Пацини ја врати Верона во Серија А

Талентот кој го поседуваше во легендарната генерација на Аталанта, Пацини подоцна во кариерата го демонстрираше во повеќе италијански клубови. Раатот го најде во Верона на која што ѝ донесе експресно враќање во најдобрата лига и стана идол на тифозите. Повеќе

Покер на Милан против Реал Мадрид во Дубаи

Со головите на Ел Шарави (2), Жереми Менез и Џампаоло Пацини, Милан го победи кралскиот клуб и го освои Дубаи Челенџ трофејот. Роналдо и Бензема стрелаа за Мадриѓаните, кои претходно имаа 22 победи по ред и не знаеа за пораз од септември. Повеќе

Хет-трик на Пацини за прва победа на Милан

Милан ја забележа првата победа во второто коло од новата сезона благодарение на трите погодоци на новото засилување Џампаоло Пацини на гостувањето кај Болоња. Видео