таг: дует

Дуетот на Мирослав Илиќ и Христо Стоичков во ’96-та

Малку е познато дека „славејот од Мрчаевци“ му е кум на легендарниот Ицо Стоичков. Мирослав Илиќ многу пати настапувал на повик на Бугаринот а во 1996-та година снимил песна во чијшто спот со дрес на Парма се појавува токму фудбалската ѕвезда. Повеќе

12 ретки снимки на дуетот Кеш-Дилан
Саундтрак на денот

Пред некој ден добив плоча од Џони Кеш, и ми падна мака - не ја собира во лаптоп, а во шпорет не свири. Слушањето музика на интернет и не е некоја замена за грамофон, ама па супер легнува која некој ќе ви ги собере на едно место сите ретки снимки на Кеш, овој пат во дует со Дилан. Повеќе