таг: дс јунајтед

Како жена му на Руни открила дека жена му на Варди ја издава во медиумите

Додека нивните сопрузи напорно тренираат и даваат голови за своите клубови (Лестер и ДС Јунајтед), Ребека Варди и Колин Руни напорно работат на Инстаграм стори. Оваа вторава се чудела кој ги издава нејзините приватни работи во жолтиот англиски печат и на крај дознала. Повеќе

Гол во МЛС со порака до американскиот конгрес и пукањето

Фудбалскиот натпревар меѓу ДС Јунајтед и Филадејфија Унион донесе една необична ситуација по повод масовните вооружени напади во САД во кои загинаа многу луѓе.  Повеќе

Голман го прекрши Вејн Руни

Играл Вејн по секакви терени во Англија и се челичел по пабови, ама ваков старт од голман во кариера не доживеал. Мет Тарнер од Њу Ингланд доби директен црвен по овој старт, а Руни во 97-ма минута од пенал му донесе бод на неговиот Ди-Си Јунајтед (1:1). Повеќе