таг: де брујне

Де Брујне до Пеп: „Ебате тренерот, само победуваш“

Манчестер Сити ја прослави титулата со своите навивачи на гостувањето кај Брајтон каде победи 1:4 и освои 3 клучни бода за пехарот. Во текот на прославата белгискиот репрезентативец Кевин Де Брујне имаше што да му каже на Пеп Гвардиола. Повеќе

Вреди ли Де Брујне колку стартните 11 на Наполи?

Можеби изгледа чудно и нелогично, ама такво време дојде денеска во фудбалот, еден играч на лидерот во Премиер лигата да биде купен за истите пари со кои е составена екипата која во моментов гази во Италија. Повеќе

Најнепознатиот дефанзивец од Премиер лига има повеќе голови од Варди

Ај сега бидете искрени и немојте да ни пишете во коментари како тоа не го знаеме Герет Меколи. Прво се работи за репрезентативец на Северна Ирска. Второ од 1996-та до 2011-та играл за пониски лиги, а од 2011-та е член на Вест Бромвич Албион. Дечкото наполни 37 години, игра во одбрана и сезонава е подобар стрелец во Премиер лига од Варди, Де Брујне и Погба. Повеќе

Како Мурињо му донесе 66 милиони фунти на Челси?

Откако се врати на Стемфорд Бриџ, Португалецот успеа да се ослободи од играчите кои беа звучни имиња, вредеа многу, а тој не ги сакаше. Се работи за петмина фудбалери кои не беа по вкусот на Специјалниот, а донесоа профит во касата на Челси. Повеќе