таг: бартон

Позитивните страни за тренерот на Бартон во дебаклот со Сити

Стратегот на англискиот третолигаш Бартон, Најџел Клаф не падна во депресија по ултра високиот пораз во Лига Купот од 9:0 против Манчестер Сити. Напротив, излезе цар со изјавата. Повеќе

Изживувањето на Сити над слабиот Бартон не е прво во историјата

Во првиот меч од полуфиналето на англискиот Лига Куп, Манчестер Сити со 9-0 го испраши немоќниот Бартон и го израмни својот историски рекорд. Повеќе

Судиска одлука во Њукасл за која долго ќе се зборува

Њукасл играше против Бартон и доби пенал во 32’ минута. Мет Ричи го изведе и даде гол, но судијата Кит Струд не само што го поништи пеналот поради тоа што некој играч пред време влегол во шеснаесетникот, туку не досуди ново изведување и топката им ја врати на гостите. Повеќе