таг: автогол

Кога ќе те нагрнат Ди Марија, Мбапе и Нејмар и вакви автоголови паѓаат

Малку му била оваа навала од тројца, па Томас Тухел се решил и за Икарди во напад, а се работи за Лига Куп натпревар. И после ПСЖ - Сент Етјен 6:1 ќе заврши и ќе има паника во одбрана. Епа ќе има. Повеќе

Автоголот на годината го имаат Арапите

Секое друго решение ќе беше подобро од ова. Тројца на еден беа, лево имаше играч, а он панично како без памет. Дагауууу. Повеќе

Си го уништи и голот и голманот со цеваница

Бундеслигата го има автоголот на колото и месецот, кој ќе конкурира за најтрагикомичен автогол и на сезоната. Вердер - Мајнц синоќа заврши 0:5. Бидејќи нели малку примија домаќините, па уште и им помогнаа на гостите. Што ти е добар домаќин кога имаш. Повеќе

Што среќлии ќе беа овие од Баер Леверкузен

Во 5. коло од Лига на шампиони во групата Д, Локомотив Москва игра дома со Баер Леверкузен. После 60 минути игра 0-2 за гостите кои поведоа после многу чуден автогол. По еден корнер, шпицот Едер кој на Португалија ѝ донесе злато на Европско 2016, во желба да избие една топка несмасно го погоди соиграчот Жемалетдинов и топката отиде во гол. Ова е инаку 5. автогол на противник на Баер Леверкузен сезонава, а 3-ти во Лига на шампиони. Повеќе

Автогол на сезоната во Бразил

Васко да Гама против Гоиас во бразилското фудбалско првенство. Домаќините поведуваат 1:0 преку некогашниот најголем талент на јужно-американскиот фудбал, Колумбиецот Фреди Гуарин, а Гоиас израмнува дури во 90+7’ минута по еден смешен, бизарен автогол на Освалдо Енрикез. Повеќе

Има автоголови и „автоголови“

Работите во чешкиот фудбал веќе пар години се многу сменети. Спарта Прага веќе не е апсолутно доминантна над градскиот ривал Славија која има сериозно богати кинески сопственици, игра Лига на шампиони (го водеа Интер на гости до 92-ра минута) и која викендов со 0-3 ја прегази Спарта на гостински терен. Повеќе

Антологиски автогол после промашен пенал

Мајко мила колку е ова лошо, комично, нестварно и незамисливо. Ќе си почине од мака човеков. Па да можевме да ги собереме сите видеа од 19-ти век кога почнал да се игра фудбалот во Англија, па до сега, нема да најдеме ваков автогол. Повеќе

Солза ни потече кога го видовме автоголов

Бразил vs Австралија за играчи до 17 години. Многу ќе треба да го тешат детево за да не изгуби самодоверба во иднина. Повеќе

Роналдо му ја подаде, а овој си ја закопа во гол

Толку е нејасна, несмасна и глупа интервенцијата на голманот на Литванија, што ова по логично е да се запише како негов автогол. 10 пати го изгледавме видеово и не сфативме како една ваква тренинг топка успеа да си ја смести во гол. Повеќе