таг: анжер

Нереален потег на Нејмар, противникот по цигарчиња

ПСЖ вечерва гостуваше кај Анжер и славеше со 1-2. Нејмар освен што даде еден гол, направи и неколку потези на теренот што долго ќе се верглаат по хајлајтс видеа. Повеќе

Лионел Меси на проба во француски второлигаш

Францускиот второлигаш Анжер на проба во своите редови го донесе Лионел Меси. Не оној Аргентинецот, туку некој друг Лионел Меси од Камерун. Повеќе