таг: вил григ

Најјаката песна што нема да се слуша на Мундијалот

Секако дека ја памтите најзаразната песна од Европското 2016 кога Северно-Ирците му пееја на нивниот напаѓач Вил Григ. Тие синоќа ремизираа 0-0 со Швајцарија во реваншот од баражот и не се пласираа на Мундијалот во Русија следното лето. Повеќе

Најзаразната навивачка песна стигна и на Европското
Северно Ирците ја донесоа

Секогаш досетливите Ирци и Северно Ирци уживаат во Франција. Вториве преземаа една ретро песна после која сите сакаме нивниот напаѓач Вил Григ да даде гол на Европското. Повеќе